Відмінність минитрактора від мототрактора


Сьогодні я вирішила написати про те, чим відрізняється мінітрактор від мототрактора і чи відрізняється взагалі. Я розповім про відмінності, які я вважаю важливими, чому не можна купити справжній міні-трактор за 2000 доларів або дешевше, так що рекомендую дочитати до кінця.

Щоб розуміти, чим відрізняється мінітрактор від мототрактора потрібно для початку розібратися, що собою являє і перший, і другий. Якщо дуже спрощено і примітивно, то мінітрактор - це зменшена версія звичайного трактора. Мототрактор в свою чергу - це збільшена версія мотоблока. Ну а тепер давайте глибше поговоримо про це і про те, які відмінні риси є в кожному типі техніки.

Мінітрактор і мототрактор зовні досить схожі. Обидва стоять на 4 колесах і можуть мати схожий дизайн. Але між ними є кілька дуже важливих відмінностей. Давайте підемо по порядку.

Між словами мінітрактор і мототрактор сталася плутанина. Вийшло так тому, що є словесна пастка - будь-який маленький трактор: і мінітрактор, і мототрактор - називають міні-тракторів, адже він маленький. Мінітрактор існує як окрема техніка, а визначення мототрактора немає, принаймні в вікіпедії воно відсутнє. І саме слово мототрактор увійшло в побут недавно. Варто зазначити, що власники міні-тракторів дуже ревно ставляться, коли мінітрактор знецінюють до мототрактора, тому що це все-таки різні речі, і ми сьогодні постараємося розібратися, чому.

Одне з головних і найбільш кидаються в очі відмінностей - це тип приводу. У мототрактора привід аналогічний приводу важкого мотоблока з водяною системою охолодження - він пасової. Тобто крутний момент від двигуна передається за допомогою ременів. І для роботи навісного обладнання, і для руху техніки. А у минитрактора привід прямий, і навісне обладнання підключається через вал відбору потужності.

Мототрактором можна назвати перероблений мотоблок з допомогою адаптера або кит-набору. Так ось, якщо ви переробили мотоблок і поставили його на 4 колеса, то таку техніку можна назвати мототрактором. У нього може бути мотор з повітряним або водяним охолодженням, але це вдосконалений мотоблок. Мінітрактор ж - це заводська сільгосптехніка, і у сучасних китайських мінітракторів мотор встановлюється тільки з водяною системою охолодження. Звичайно, хтось робив і мінітрактор своїми руками з автомобіля, наприклад, але таких випадку набагато менше. А ось мототрактори з мотоблока або іншої техніки роблять досить часто.

Важливий момент з коробкою передач. У мототрактора коробка мотоблочного типу в кращому випадку - посилена, і відповідно ця коробка підходить для двигунів, які встановлюються на мотоблоки. Це одноциліндрові мотори потужністю 8-16 коней, якщо говорити про моторах з водяною системою охолодження. Більш потужні мотори для такої коробки вже можуть стати проблемою, тому що вона не розрахована для такої потужності. Якщо говорити про заводських мототракторах, то раніше були дуже популярні мототрактори потужністю 12 кінських сил з мотоблочним мотором Р195, але як ми всі пам'ятаємо, гонитва за потужністю в китайській техніці - перша справа, тому такі моделі вже давно не завозять, а є тільки більш потужні . Є люди, які переробляють мотоблок в мототрактор за допомогою спеціальних куплених наборів, як ми, наприклад, показували в одному з відео або ж самостійно роблять з частин автомобіля, мотоцикла і так далі. І потім такі мототрактори продають як готову сільськогосподарську техніку. Другий варіант мототрактора - це заводські моделі, які відразу в Україну приїжджають у вигляді готової техніки. Якщо говорити по грошах, то ми вважали і з нуля вигідніше брати заводський варіант.

На міні-тракторів мотори встановлюються дуже різні. Це можуть бути як одноциліндрові, так і двох-трьох-або чотирициліндрові двигуни. І на мінітрактор, і на мототрактор по суті можна встановити двигун будь-якої потужності і типу, тому по даному параметру відрізняти техніку буде неправильно. Але важливо тут те, що в міні-тракторів величезну роль грає коробка, яка має шестерну передачу. А сенсу ставити на мототрактор трьох- або чотирициліндровий мотор я не бачу, хоча зробити можна все.

Що стосується приводу техніки, то я не зустрічала мототракторов з повним приводом, як правило, вони завжди мають задній привід, а ось міні-трактори можуть бути 4 на 4.

Важлива відмінність між міні-трактори та мототрактором - це спосіб підключення навісного обладнання. Мінітрактор оснащений трехточечной навісною системою і все навісне обладнання для нього випускається під три точки кріплення. А мототрактор має мотоблочную зчеплення і вона одноточковий. Зараз випускають перехідники з одноточкі на трехточкі, щоб використовувати з мототрактором мінітракторное навісне обладнання. Але оскільки це не основне і не головна відмінність, то переробивши зчіпний механізм мототрактор мінітракторів не стане. Навісне обладнання для міні-тракторів важке і зчіпний трьохточкове, щоб розподілити навантаження, а ось мототракторная коробка може не впорається з таким навантаженням, особливо, на тривалому часовому відрізку.

І заводський мототрактор, і заводський мінітрактор можна поставити на облік. Так ось, за Законом України будь-яку сільгосптехніку потрібно офіційно оформити у відповідних держ структурах. Але ось мототрактор часто використовується тільки на городі, нікуди з нього не виїжджає і необхідності його оформляти у власника немає, тоді як мінітрактор, як правило, все-таки будь-який власник реєструє, все-такі техніка серйозна. Говорячи про саморобному мототракторе або навіть міні-тракторів, то такий агрегат зареєструвати дуже складно, і в наших реаліях - практично неможливо, занадто багато потрібно зібрати паперів і різних експертиз пройти, що це зазвичай того не варто. У будь-якому випадку їздити за межами путівця і городу на неоформленої техніці - заборонено. Для офіційного оформлення будь-якої нової сельскохозяйтсвенной техніки продавець повинен надати вам пакет документів при продажу та транзитні номери. При покупці краще відразу уточнити цей момент: а чи будуть документи, щоб не потрапити в неприємну ситуацію. Загалом з реєстрацією та міні-тракторів, і мототракторов справи йдуть однаково, тільки повторю, що власники мототракторов часто їх не реєструють за непотрібністю.

У минитрактора може бути: гідропідсилювач керма, кабіна, сидіння з амортизацією. Такі додаткові особливості зазвичай не зустрічаються у мототракторов. Також мінітрактор відрізняється великою кількістю регулювань. Хоча у мототрактора теж є настроюється ширина колії, може бути передня гідравліка. У минитрактора зазвичай встановлюються колеса більшого розміру, ніж у мототрактора. Але треба розуміти, що для виробників в Китаї нескладно поставити великі колеса, зробити інший дизайн капота, поставити більш красиву оптику. Ці речі не варті сильно дорожче, але вони не перетворюють мототрактор в минитрактора, а просто вдосконалюють його.

Давайте поговоримо про ціни на мототрактори і міні-трактори. Це найцікавіше запитання в будь-якому порівнянні. Очевидно, що мототрактори дешевше мінітракторів. Мототрактор станом на липень 2021 року можна купити за ціною приблизно 1600 + доларів. Тобто всі популярні моделі потужністю 15-18 коней стоять до 2000 доларів. Ціна на міні-трактори стартує приблизно від 4000 доларів. Природно, ми зараз порівнюємо нові заводські моделі, а не бу трактори і не саморобні варіанти. Мінітрактор за ціною 2000 доларів на сьогоднішній день купити не можна, він коштує дорожче. Тому, якщо ви бачите на дошках оголошень такі пропозиції - не вірте їм, нова техніка коштує набагато дорожче. Це, до слова, в нашій тематиці головна шахрайська схема - "ловлять" шахраї людей на бажанні купити недорогий мінітрактор. Так ось будьте обережні з такими привабливими пропозиціями, а краще - подивіться наше відео на цю тему. Підводячи підсумок, хочу сказати, що не дивлячись на дуже схожу назву та й зовнішній вигляд мінітрактор і мототрактор - речі все-таки різні. І можна спочатку здивуватися, чому ж ціна так відрізняється, але трохи більше поринувши в тему, стає зрозуміло, як сильно ця техніка відрізняється між собою. Сама ідея минитрактора в тому, що він впорається з великою кількістю робіт і з більшим навантаженням, тоді як мототрактор - це вдосконалений мотоблок, яким більш комфортно працювати. І це, мабуть, головне і найважливіше відмінність між двома цими типами техніки, яке важко відразу оцінити, тому що мотор може бути однаковим і зовнішній вигляд - дуже схожий, а от можливості зовсім різні.

Власники міні-тракторів відносяться до мототракторам поблажливо і потрібно розуміти, що мототрактор - це заміна мотоблока, щоб працювати на невеликій ділянці до 4 гектар в залежності від складності робіт. А ось великі ділянки, скажімо 10 або 15 гектар мототрактор не подужає і це навантаження призведе до швидкого зносу його вузлів. Тут потрібен вже повноцінний мінітрактор з усіма тими перевагами і характеристиками, про які ми говорили в цьому відео.

Всім велике спасибі за увагу. З вами була Настя! Пока!

Написати коментар

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре