Мульчувачі

Мульчувачі вартість на moimotoblok.com.ua

Назва товаруЦіна
Мульчувач МН-1,0 34938 грн.
Мульчувач МН-1,2 43167 грн.
Мульчувач МН-1,3 44920 грн.
Мульчувач МН-1,4 47930 грн.

Надмірно посушливе літо і сувора зима негативним чином позначаються на врожайності сільськогосподарських культур. Пересихання грунту, вимерзання озимих або багаторічних рослин взимку, а також вітрова і водна ерозія грунту - все це значно знижує врожайність.

За багато століть людство виробило певні методи боротьби з цими негативними факторами. Один з них - мульчування (покриття поверхні грунту матеріалами органічного та неорганічного походження, в основному, рослинними залишками. Якщо ділянка землі невеликий (наприклад, 1-2соткі), замульчувати його вручну не складе особливих труднощів. Але якщо мова йде про значно більшій площі, тут без сучасних засобів механізації не обійтися. Використання техніки значно скорочує час для виконання того чи іншого агроприема, знижує собівартість продукції.

Мульчувач: позитивний вплив від його використання

Він дозволяє в найкоротші терміни виконати роботи по мульчування - прийому, корисність якого важко переоцінити:

  • захист грунту (від пересихання, водної та вітрової ерозії);
  • запобігання появи грунтової кірки, яка пригнічує рослини;
  • поліпшення структури грунту;
  • збільшення кількості мікроорганізмів, що сприятливо впливають на склад грунту;
  • боротьба з бур'янами (шар мульчі перешкоджає їх проростанню);
  • збільшення кількості вологи в землі, як наслідок, відсутність необхідності частих поливів, економія часу, людських, матеріальних ресурсів і грошових коштів;
  • додатковий засіб для добрива. Це стосується органічної мульчі (лісової підстилки, листя, тирси, кори дерев, пожнивних залишків і т.д.);
  • за рахунок дроблення органічної маси вона швидше розкладається, що сприяє отриманню додаткового врожаю вже на другий рік.

Що собою являє мульчувач

Мульчувач - сучасне обладнання, яке дозволяє з успіхом вирішувати вищевказані проблеми від впливу зовнішніх природних джерел. Завдяки йому відбувається дроблення рослинних, в тому числі пожнивних залишків, а також рівномірне їх розподіл по поверхні землі. Цю техніку можна використовувати для подрібнення стебел соняшнику, кукурудзи, що залишилася соломи після збирання пшениці або ячменю, для картоплиння, для дроблення бур'янів і т.д.

Мульчувач складається з рами, на яку кріпиться вал, кожух, ротор, інші вузли. Головний робочий орган - ротор з різцями (ножами). Вони знаходяться в постійному русі, завдяки чому і відбувається дроблення рослинних залишків. При цьому швидкість руху силової техніки залишається невисокою. Залежно від моделі, конструкція може мати кілька роторів з розташованими на них ножами.

Дане обладнання буває таких типів:

  • навісний;
  • полунавесной;
  • причіпний.

Навісний варіант зарекомендував себе дуже добре. Він використовується в агрегаті з тракторами.

Для інформації: навісний мульчувач може застосовуватися не тільки в сільському, але і лісовому, комунальному господарстві. Тому за своїми функціональними характеристиками він є універсальним.

Механізм в залежності від моделі досягає в ширину 9 метрів. Продуктивність роботи також різна.

За своїми конструктивними особливостями агрегат буває лісової і польової. У першому випадку лісові модифікації мають поліпшену систему вирівнювання коробки передач. У деяких моделях спеціальна система дозволяє обходити перешкоди з боків корпусу рами, ротор випускається зі змінними валами і фіксованими молотками.

Багато конструкцій польового мульчувача оснащені розсіювачем, який розкидає подрібнені залишки по полю на досить велику відстань (до 6 метрів). Вони можуть працювати при температурі від - 50 до + 40 С.

Мульчувач: його вибір і кращі умови для подрібнення: кілька корисних рекомендацій

Основний акцент при виборі даного обладнання коштує зробити, виходячи з умов майбутньої роботи, розміру ділянки, вирівняні площі, а також наявного в розпорядженні трактора (її потужності і конструктивних можливостей). Не потрібно забувати, що обладнання агарегатіруется з трактором, а не навпаки. Тому завжди потрібно шукати відповіді на запитання: чи підійде механізм до силової техніки.

Кращі умови для мульчування - розпушений, злегка вологий грунт (але не сирої).

Найбільш оптимальний шар мульчі: на важких грунтах - 2-3 см, на легких - 6-8 см.

Підводячи підсумки, можна відзначити, що мульчування - процес не тільки корисний, але і необхідний, особливо в органічному землеробстві, що дозволяє підвищувати родючість землі і отримувати високі врожаї.