Циркуляційні насоси

Класична система опалення в будинку працює завдяки природній циркуляції рідини в трубопроводі. Однак якщо мова йде про опалення великого багатоповерхового будинку площею від 100 кв. м, то природна циркуляція буде неефективною, тому що в трубопроводі створюється недостатній тиск. Навіть, використовуючи потужний котел, навряд чи вийде добитися високого тиску (вище 0,6 мПа).

Вирішити цю проблему можна тільки двома способами: замінити труби в опалювальній системі на труби більшого діаметру (відповідно, тепловіддача буде більше) або встановити циркуляційний насос, який буде примусово нагнітати теплоносій.

Звичайно, заміна труб в будинку обійдеться дуже дорого, принесе масу клопоту господарям і можливо навіть доведеться робити ремонт. Тому доцільним другий варіант - використання циркуляційного насоса для опалення будинку. Сьогодні на ринку широко представлений модельний ряд насосів для опалення. Існують моделі, які мають можливість автоматичного регулювання. А безперервне впровадження передових технологій на всіх етапах виробництва насосів робить їх дуже надійними в експлуатації.

Установка циркуляційного насоса має ряд переваг. Одним з головних плюсів є скорочення часу на прогрівання приміщення.

Циркуляційні насоси діляться на два види, в залежності від виду ротора. Якщо колесо ротора повністю занурюється в рідину, то він називається «мокрим». Якщо ж колесо ротора не стикається з рідиною - він називається «сухим». Обидва види насосів мають як свої переваги, так і недоліки. Головним "плюсом" циркуляційного насоса з «мокрим» ротором є його безшумність, а недоліком - висока чутливість до якості енергоносія в системі. А ось насоси з «сухим» ротором можна використовувати в системі опалення з будь-яким енергоносієм, але вони зазвичай працюють дуже шумно. Для установки такого циркуляційного насоса навіть потрібно окрема кімната. Тому в приватних будинках найчастіше встановлюють перший тип насосів.

При виборі циркуляційного насоса для системи опалення потрібно врахувати два параметри: його продуктивність і напір. Також потрібно звернути увагу на тип використовуваного теплоносія, його температуру, діаметр і матеріал труб. Варто зазначити, що фахівці рекомендують використовувати «мокрі» насоси в бронзовому або латунном корпусі. Але через дрібного розміру, вони мають досить низьким ККД.

Розрахувати оптимальний напір циркуляційного насоса можна і самостійно. Швидкістю руху рідини в системі можна знехтувати. Вважаємо, що ця величина дорівнює 1,5 м / с. Потужність насоса знаходиться в прямолінійною залежності від довжини трубопроводу. Наприклад, для трубопроводу довжиною 10 м, буде потрібно циркуляційний насос, здатний створити напір в 0,6 м. Значить, для трубопроводу в 50 м потрібно створити напір в 3 метри і т.д. Для підбору ідеального насоса потрібно провести більш складні і детальні розрахунки теплотехнічних характеристик. Розрахунки необхідної витрати і напору циркуляційного насоса наведені в нашій наступній статті. Однак, зверніть увагу, що система опалення в кожному будинку має індивідуальні особливості, і, відповідно, всі розрахунки не будуть ідеально точними.

Фахівці рекомендують при покупці циркуляційного насоса пам'ятати одне просте правило. Не потрібно купувати насос з дуже великою потужністю. По-перше, це недоцільна трата великої суми грошей, по-друге, при роботі такого насоса в трубах буде дуже шумно. Правильним рішенням, буде покупка циркуляційного насоса, потужність якого на 5-10% перевищує Ваші розрахунки.

Написати коментар

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре