Система запалювання мотоблока: ремонт своїми руками. схема

Сьогодні багато землевласників можуть похвалитися наявністю мотоблока або мотокультиватора в своїх господарствах. Ці машини допоможуть значно спростити виконання безлічі сільськогосподарських і технічних робіт.

Але після закінчення певного часу можна помітити, що завести мотоблок стало набагато складніше. Що ж робити в таких випадках? Перш за все, необхідно тверезо оцінити ситуацію і спробувати зрозуміти, що ж стало причиною такої поведінки Вашого мотоблока. Так, якщо помітно, що іскра досить слабка, варто звернути увагу на систему запалювання мотоблока.

Серед безлічі припущень, чому ж слабшає іскра, найбільш вірогідним вважається знос і состаривание магнітів, які закріплені на маховику двигуна. Під час їх обертання магнітне поле проходить через витки котушок, які розташовуються на корпусі. Це явище і є причина появи електричного струму.

Заміна зношеного маховика на новий - справа досить витратна. Саме тому можна спробувати переробити систему запалювання мотоблока. У цій статті ми розповімо, як із заводської системи запалювання трансформаторного типу зробити батарейну. Отже, починаємо ремонт системи запалювання мотоблока своїми руками.

Для цієї справи нам знадобиться:

- котушка запалювання (наприклад, від автомобілів ВАЗ 2201-2107);

- десять батарейок;

- два метри ПГВА проводів (перетин 1,5 міліметра).

1. Згрупуйте батарейки і перемотайте їх ізоляційною стрічкою, після чого спаяти їх воєдино (напруга на вихідних проводах становитиме 15 вольт).

2. З'єднайте мінусовій провід і корпус мотоблока. Місце контакту необхідно попередньо очистити.

3. Складіть електричне схему.

Не варто переживати, якщо у вас немає відповідного вимикача. Систему запалювання мотоблока можна зробити і без нього: з'єднайте скруткой дроти при роботі культиватора.

4. Підкачайте паливо.

5. Керуючись інструкцією, намотайте на барабан маховика пускову мотузку.

6. Потягніть за пускову мотузку.

Якщо все зробити правильно, Ваш мотоблок запуститься швидко і легко, і в подальшому проблеми з його запуском стануть для вас справжньою рідкістю. Ефект від подібного ремонту триває досить довго: наприклад, ви можете провести такі маніпуляції восени і не виконувати ніяких робіт з мотоблоком до настання весни. Навесні ж можна перевірити масло в картері, наповнити паливний бак пальним, з'єднати дроти - і будьте впевнені, двигун запрацює. Це означає, що батарейна система запалювання працює справно.

І ще кілька слів про експлуатацію мотоблоків.

Під час висаджування картоплі можна зіткнутися з неприємним моментом. При посадці картоплі, як правило, викопуються лунки, які удобрюються перегноєм або золою, після чого в поглиблення укладаються бульби. Однак, після таких підготовчих дій земельну ділянку стає схожим на утоптану майданчик. Щоб уникнути цього можна виконати наступні дії:

- розпушити грунт за допомогою мотоблока,

- зробити лунки в грунті,

- засипати в них добрива,

- покласти туди бульби картоплі.

- прорихлити землю мотоблоком уздовж цих заглиблень.

Зрозуміло, що всі ці дії заберуть у вас досить багато часу, проте після цього ви зможете помилуватися ідеально рівним земельною ділянкою. До того ж, коли настане час підгортати землю, ви абсолютно не пошкодуєте про витрачений час.

Мотоблок, який працює на новому типі системи запалювання гарантовано витримає весь робочий процес з лунками, ніж підтвердить свою працездатність. Сподіваємося, що ці поради допоможуть вам відновити мотоблок.

Написати коментар

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре