Саморобна сівалка

Сівалка для мотоблока - це один з тих інструментів навісного обладнання, який просто необхідний для повноцінного ведення сільськогосподарських робіт. Погодьтеся, хочеться віддавати найскладніші і тривалі процеси і роботи на поле спеціалізованим машинам. Сівалка для мотоблока користується величезною популярністю не один десяток років. Пропонуємо Вам виготовити саморобну сівалку.

Посадка врожаю - дуже складний і рутинний процес, який важко виконувати, навіть маючи невелику ділянку. Що й казати про роботу на полях і великих фермерських територіях. Саме тому сівалки для мотоблока користуються великою популярністю у всьому світі, і в нашій країні, в тому числі. Сама по собі сівалка має досить простий принцип роботи. Основні її вузли - це заднє колесо і ланцюгова передача, які представляють собою єдиний, злагоджено працюючий механізм. Наводячи заднє колесо в рух, ланцюгова передача якраз і дозволяє випадати насінню в підготовлений грунт.

Швидкість висіву посадкового матеріалу регулюється попередньо. Також заздалегідь можна встановити передбачувані розміри висіваються цибулин і насіння.

До сучасних сівалок висуваються досить жорсткі агротехнічні вимоги. Пристрій повинен бути сконструйовано таким чином, щоб брати з бункера строго по одному насіння і, не пошкодивши його, доносити до грунту. Сьогодні існує величезна різноманітність сівалок для мотоблока: від однорядних до Восьмирядна. Однак, поговоримо про те, як сконструювати саморобну сівалку.

Давайте розглянемо, як зробити дворядну саморобну сівалку.

Такий пристрій має складатися з двох незалежних секцій, кожна з яких матиме:

- бункер для насіння;

- механізм, який регулює норму висівки насіння;

- сошники

Зміцнення на рамі секцій повинні бути рухливим, щоб була можливість контролювати ширину міжрядь і варіювати її від 15 до 70 см. Ходовий колесо саморобної сівалки буде приводити в рух робочі органи висівного апарату котушкового типу. Для того, щоб орієнтувати посіву слід встановити двосторонній маркер.

Рама саморобної сівалки виконується з куточків 40 * 40 * 700 мм, а бункер для посадкового матеріалу виготовляється з дощок. Його оптимальні габарити - 240 * 210 * 700 мм. Від старої зерновий сівалки зручно буде застосувати висіваючий апарат котушкового типу. А для опорних коліс відмінно підійдуть старі зірочки комбайна. Розтяжку навішування можна запросто виготовити зі смугової сталі 6 * 30 довжиною 800 мм. Необхідно звернути увагу, що стійку кріплення бункера для насіння, стійку кріплення вала посівного апарату, кронштейни ковзанок, сошники, кріпильні ланцюга, кутник і різні інші необхідні деталі варто зробити в майстерні. Це не займе багато часу і сил. Можливо, деякі з цих деталей знайдуться у Вашому господарстві.
Нижче представлена ​​схема виготовлення саморобної сівалки.

Виготовлення сівалки своїми руками - нескладний і досить цікаві процес. Тут важливо лише дотримуватися пропорції і виконувати основні вимоги до розмірів матеріалів і їх зіставленням один з одним.

Пам'ятайте, що виготовивши саморобну сівалку, Ви отримаєте відмінний інструмент, проте, Ви не будете мати ніяких гарантій з приводу коректності його роботи і довговічності. Якщо Ви хочете купити якісний фірмовий товар, - звертайтеся за покупкою сівалки в Інтернет-магазин "Мій Мотоблок".

На нашому сайті Ви можете також почитати про саморобному виготовленні інших інструментів навісного обладнання для мотоблока, наприклад, грунтозацепов, ходозменшувача, косарки, картоплекопачів, картоплесаджалки, плуга і т.д.

Взагалі кажучи, виготовлення інструментів для мотоблока своїми руками - це дуже цікавий процес. Використовуючи різноманітні старі, давно віджилі своє компоненти, вузли, інструменти та пристрої Ви можете створювати нові корисні агрегати, які допоможуть Вам у веденні господарства. Полегшити працю, заощадити час і сили Вам допоможуть креслення, які часто ми докладаємо до своїх статей. Творіть із задоволенням.

Написати коментар

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре