Ремонт насосної станції

Насосна станція вирішує питання водопостачання в приватному або заміському будинку. Така установка забезпечує водою і багатоповерховий будинок, і невелику дачну споруду. Складається вона з поверхневого насоса, резервуара для води, реле і зворотного клапана. Деякі моделі оснащені також фільтром для забезпечення житла питною водою. При підборі насосної станції слід орієнтуватися на необхідну потужність пристрою, натиск насоса, продуктивність.

Одним з найважливіших питань є питання установки насосної станції. При правильному монтажі обладнання буде служити довгі роки, справно і стабільно виконуючи свої функції. Однак, існує ряд причин, за якими обладнання може вийти з ладу. На щастя, більшість з них типові, і Ви можете самостійно усунути неполадки в системі.

Завдяки тому, що конструкція не дуже складна, - Ви самостійно можете зайнятися ремонтом насосної станції. Розберемо найтиповіші ситуації.

1.Насос крутиться; вода в станцію не надходить.

Для початку перевіримо, чи є вода в трубі або насосі. При її відсутності - доливаємо воду в насос через заливний отвір або ж опускаємо водозабірних шланг глибше. Слідом перевіримо справність зворотного клапана і герметичність стиків труб і насосної системи. Якщо після перевірки та вжиті необхідних заходів насос не став працювати, то, можливо, в насос потрапили сторонні речовини: абразивні включення, пісок, бруд. Тоді ремонт насосної станції буде полягати в заміні пошкоджених вузлів. В крайньому випадку, буде потрібно заміна самого насоса.

2. Робота насоса відбувається ривками.

Це означає, що обладнання не набирає потрібний тиск, а значить, пошкоджений резервуар. Велика ймовірність, що пошкоджена внутрішня мембрана. Щоб перевірити це, натиснемо на ніпель, розташований на зворотному боці бака. Якщо бак справний, то з нього буде виходити повітря, якщо ж мембрана порвана - потече вода. Рішенням в такому випадку буде служити заміна порваній мембрани. Також може бути порушена герметичність бака, і в такому випадку тріщину або дірку необхідно залатати.

3. Насос не включається.

Це означає, що відсутнє електроживлення. Потрібно перевірити реле тиску, цілісність обмотки і інші елементи. Якщо раптом згорів електричний двигун, Ви дізнаєтеся про це за характерним запахом.

4. Насос не обертається і гуде.

Таке трапляється часто у насосів, що не використовувалися пару місяців. Може бути зламаний конденсатор або ж крильчатка прилипла до корпусу насоса. Щоб розробити крильчатку, досить кілька разів прокрутити її вручну. Ну а зламаний конденсатор потрібно змінити.

5. Насосна станція не вимикається: весь час працює.

При нормальній роботі насосна станція, заповнивши резервуар перекаченние зі свердловини водою, відключається. Після того, як вода починає використовуватися якимось споживачем (туалет, душ, раковина, посудомийна машина і т.д.) - насос знову починає роботу. Якщо насос качає воду весь час, значить, необхідно ремонтувати насосну станцію. Тут причина криється в порушеною роботі реле тиску. Потрібно його відрегулювати. Для цього застосовуються дві пружинки, розташовані на реле: велика і маленька. За допомогою великої пружини виставляється нижня межа тиску, а маленька пружина регулює діапазон між найменшим і найбільшим показником. Перевіряючи реле тиску, будьте дуже обережні. І для початку перевірте, в якому стані знаходиться вхідний отвір. Воно може бути забруднена і забито опадами, що знаходяться в надходить воді. Тоді ремонт насосної станції буде полягати в прочищення отвору.

Саме неправильне регулювання реле тиску може вивести з ладу насосну станцію і зробити так, що ремонту вона не підлягатиме.

Вимкніть насосну станцію від електричної мережі і злийте воду з резервуара. За допомогою насоса з манометром або побутового компресора створіть в баку потрібний тиск. Відкрутіть кришку на реле тиску для отримання доступу до пружинам. Великий пружиною за годинниковою стрілкою збільшуйте тиск, проти годинникової - зменшуйте. За допомогою маленької пружини виставте необхідний інтервал. Обертання за годинниковою стрілкою розширить інтервал, проти годинникової - звузить.

Так Ви створите необхідний тиск. Слідом потрібно встановити кришку реле на місце, налити в насос необхідну кількість води і підключити пристрій до мережі. Перевірка здійснюється так: максимальний показник тиску повинен становити не більше 95% максимально можливого тиску насосної станції на виході, яке зазначено виробником у техпаспорті.

Пам'ятайте, що насос повинен бути встановлений на рівній поверхні, в теплому і сухому приміщенні. Він повинен бути добре закріплений, щоб при вібрації не міг перевернутися або нахилитися. Перед покупкою устаткування присвятіть час розрахунків необхідної потужності, продуктивності, напору насосного обладнання; розрахуйте оптимальний обсяг резервуара. Тільки так Ви підберете оптимальну систему, яка буде справно постачати Ваш додому водою.

Ремонтом насосної станції, як бачите, Ви можете зайнятися самостійно. Ми привели ряд найбільш поширених проблем, пов'язаних з таким обладнанням. Звичайно, це далеко не весь спектр можливих неполадок. Ви завжди можете звернутися в сервісний центр для ремонту і обслуговування системи. Однак, сподіваємося, що за допомогою нашого керівництва, Ви швидко зможете повернути колишню працездатність насосної станції.

 

Написати коментар

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре