Занурювальні насоси. Типи. Види. Застосування.

Насосне обладнання сьогодні користується широкою популярністю в усьому світі. Затребуване таке обладнання і в Україні. Пояснюється це зручністю його використання і найширшим спектром завдань, який воно вирішує. За допомогою насосів Ви можете вирішити проблему холодного і гарячого водопостачання, опалення, каналізаційних стоків, поливу рослин, викачування води з свердловин, ставків, криниць, джерел і т.д. Насосне обладнання використовується в приватних будинках, котеджах, садибах, дачах, а також багатоквартирних будинках і на промислових об'єктах.

Занурювальний насос призначений для підйому рідин з великої глибини. Він використовується, якщо глибина ємності (колодязя, свердловини, технологічного резервуара) - не менше 1 метра. В іншому випадку насос почне всмоктувати з дна мул і пісок, що досить швидко виведе його з ладу. Насос опускається в свердловину нижче рівня рідини, що дозволяє забезпечити підйом рідини з розчиненими газами і одночасно гарне охолодження всіх вузлів насоса. Сучасні глибинні насоси забезпечують стабільну і ефективну перекачку рідини з свердловин, колодязів, відкачування фекалій і навіть видобуток корисних копалин в рідкому агрегатному стані.

Як Ви вже зрозуміли, занурювальним цей тип насосного обладнання називається завдяки принципу своєї роботи: його необхідно занурити в рідину, з якої йому належить працювати. Іншим типом насосів є поверхневі пристрої, які залишаються на поверхні, а в воду опускається лише їх водозабірних шланг. Про поверхневих насосах ми поговоримо в наступній статті.

Занурювальні насоси бувають різних типів. Давайте розглянемо, якими вони бувають, і для чого використовуються.

Водяні, або колодязні глибинні насоси. Водяний насос забезпечує постійне водопостачання, перекачуючи чисту воду з дна водойми, яка не має в собі ніяких домішок: піску, водоростей, мулу, вапна і т.п. Область застосування даного насоса досить широка: полив і зрошення присадибної ділянки; постачання води будинки; перекачування рідини; тушіння пожежі; проведення дренажних робіт; осушення водойм. Завдяки тому, що забірний отвір колодязних насосів знаходиться знизу, пристрій гарантує ефективну роботу навіть при невеликому зануренні у воду.

Дренажний насос добре використовувати для відкачування води з підвалу, басейну, льохи, а також поливу ділянки. Дренажні насоси працюють з брудною водою, яка має різні суспензії, водорості, сміття невеликого розміру.

Свердловинні заглибні насоси мають більшу продуктивність, і дозволяють результативно впоратися з питанням водопостачання приватного будинку, котеджу або дачної ділянки. Свердловинні насоси застосовуються для перекачування води з глибини з великих і невеликих по діаметру свердловин.

Фекальний насос використовується для прокачування каналізаційних стоків. Такий насос дуже схожий на дренажний обладнання, але, зверніть увагу, що для роботи з каналізацією необхідний саме цей тип - фекальний. Якщо ж Ви будете використовувати для каналізації дренажний насос - він дуже швидко вийде з ладу, оскільки для такої роботи не призначений. Фекальний же насос з легкістю відкачає воду з твердими включеннями.

Крім типів погружних насосів, існують ще 2 види, які відрізняються за способом роботи пристроїв. Це відцентрові і вібраційні заглибні насоси.

Вібраційний насос нагнітає воду способом вібрації, звідки, власне, і пішла його назва. Це дуже популярний вид насосів. Не можна встановлювати такі пристрої занадто близько до піщаного або мулистому дну, оскільки через вібраційних коливань суспензії з дна будуть підніматися, і вода, перекачується вібраційних насосом, стане брудною і каламутною.

Відцентровий вид заглибних насосів має спеціальний лопатевий механізм, який і дозволяє нагнітати воду. Відцентрова сила відкидає воду до стінок насоса, після чого вода відправляється в камеру з підвищеним тиском, яка, в свою чергу, виштовхує рідину в водопровід.

При виборі занурювального насосу Ви повинні визначитися з деякими питаннями:

1.Для чого Вам необхідний насос?

2.Какой Вам потрібен натиск насоса (розрахунок необхідної витрати і напору насоса ми наводимо в наступній статті)

3.Як якості вода буде перекачуватися?

4. Як глибина резервуара з водою?

5. На яку висоту подаватиметься рідина?

6.Який повинна бути потужність насоса?

Відповівши на всі ці питання, Ви зможете вибрати відповідний тип і вид насосу, який буде служити Вам відмінну службу.

Написати коментар

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре