Гранулятори і подрібнювачі корму

Гранулятори і подрібнювачі корму вартість на moimotoblok.com.ua

Назва товаруЦіна
Матриця гранулятора 3130 грн.
Змішувач для корма ручний 7300 грн.
Подрібнювач сіна 9900 грн.
Подрібнювач сіна під двигун 10200 грн.

У тваринництві як важливій галузі сільського господарства практично неможливо обійтися без механізації різних технологічних процесів. Подрібнювач корму і гранулятор – машини, які дозволяють більш ефективно вирішувати питання вирощування великої рогатої худоби, птиці. Для фермерів, приватних підприємців, невеликих сільськогосподарських підприємств, що спеціалізуються на вирощуванні та отриманні тваринницької продукції, купити власні міні-агрегати дуже вигідно й економічно виправдано.

Що представляє собою побутовий гранулятор у сільському господарстві

Це машина, створена для приготування кормових гранул. Сировиною може бути як трав'яна мука, так і різні сипучі суміші, біодобавки.

Основні вузли такі:

  • завантажувальний бункер;
  • прес;
  • змішувач;
  • дозатор;
  • редуктор.
  • інші механізми.

Основними робочими елементами є матриця і ролики. Використовуються ці машини з приводом від ВВП або ременя, від бензинового або електродвигуна.

Гранулювання відбувається шляхом подачі через дозатор в змішувач вихідної сировини, де вона перемішується. Маса між матрицею і пресуючими вальцями продавлюється пресом через отвори. На виході спресований матеріал розрізається ножами. Для отримання кращої щільності деякі види обладнання передбачають у своїй конструкції можливість зволоження водою або парою.

До речі, такі механізми широко використовуються для виготовлення паливного матеріалу – гранул з тирси, стружки, тріски і т.д.

Основні види грануляторів

За принципом дії екструдери бувають такими:

  • видавлюючі;
  • прокатуючі;
  • формуючі.

Перший тип обладнання набув найбільшого поширення завдяки своїй надійності, порівняно невеликій вартості й простоті конструкції. Основний принцип його роботи описаний вище.

Для чого потрібен подрібнювач корму

Залежно від вихідного матеріалу, розрізняють зернодробилку і подрібнювач для трави. У другому випадку агрегат призначений для перетворення сіна в трав'яне борошно, яке використовується для виробництва гранул для комбікорму або згодовується в сипучому вигляді.

Робочі елементи – ножі, між якими розташована сітка з отворами. Подрібнення відбувається поетапно: спочатку йде грубе, первинне дроблення, далі – більш дрібне.

Соломо- або сінорізка може мати дискову або барабанну систему подрібнення. У першому випадку ріжучим елементом є роторний диск. Барабанна система технічно передбачає наявність декількох ножів. У результаті переробки виходить продукт з розмірами від 5 до 100 мм.

Переваги використання

Гранули в екструдері мають низьку вологість (не більше 18%), за рахунок чого термін їх зберігання збільшується. Зберігаючи в своєму складі всі поживні речовини, вони більш охоче з'їдаються тваринами, відсоток засвоюваності корму зростає. При гранулюванні в основну сировину можна додавати вітаміни, а також лікарські засоби. Таким чином, одночасно зі збалансованим харчуванням тварини проходять профілактику захворювань. Крім того, знижуються втрати комбікорму.
Що стосується сінорізки, ефект від поїдання подрібненої маси значно краще, її можна змішувати з білковими добавками. Збільшується також відсоток засвоюваності продукту тваринами.

На що варто звернути увагу при виборі гранулятора або подрібнювача корма

Потенційний покупець, вибираючи екструдер, повинен враховувати те, чи буде він агрегатуватися з міні-трактором, мотоблоком, працюючи від ВВП, або буде відбуватися гранулювання з приводом від електродвигуна.

Наступне, на що варто звернути увагу, це продуктивність машини (екструдера або подрібнювача). В залежності від необхідних обсягів продукції, можна придбати бюджетний варіант агрегату для комбікорму в гранулах або сінорізки (якщо мова йде про невелике поголів'я худоби чи птиці). Якщо товаровиробник розраховує побудувати бізнес на виробництві такої продукції, варто вибирати більш продуктивні моделі.

Не варто ігнорувати при виборі агрегату питання виробника, а надійність постачальника забезпечить оперативне вирішення проблеми наявності необхідного якісного обладнання.

Використання вищевказаних механізмів забезпечить значну економію, знизить собівартість, тобто витрачені кошти, дозволить використовувати наявний ресурс більш ефективно і раціонально.