Ходозменшувач для мотоблока своїми руками

З метою полегшення сільськогосподарської праці вже давним-давно використовується мотоблок. Ця корисна машина виконує просто найширший спектр завдань, і як ми вже не раз говорили, є незамінною річчю при роботі з землею, перевезення вантажів, заготівлі корму тваринам і дров, прибирання снігу і т.д. З тих, хто скористався мотоблоком хоча б один раз, бажаючих повернутися до плуга або лопаті можна порахувати на пальцях однієї руки.

Для того, щоб зробити мотоблок найбільш ефективним, використовуються різні аксесуари. Грунтозачепи, наприклад, дозволяють зробити більш ретельно зчеплення з ґрунтом, що необхідно під час оранки або збору врожаю картоплі. Це своєрідні металеві колеса з шипами, які зовсім не складно зробити самому. Про те, як зробити грунтозачепи своїми руками Ви можете прочитати в попередній статті. Крім грунтозацепов, варто звернути увагу на адаптер, який представляє собою 2 колеса, дишло, рульове управління і сидіння. Купивши адаптер, Ви перетворите свій мотоблок в неймовірно зручний пристрій, за яким не потрібно ходити пішки.

Ще одним навісним інструментом для мотоблока виступає ходоуменьшитель. Бувають ситуації, при яких виникає необхідність зменшення ходу мотоблока. Це відбувається, коли робоча швидкість машини нижче її транспортної швидкості. Збільшити крутний момент, а відповідно, підвищити тягове зусилля дозволяє ходоуменьшитель. По суті ходоуменьшитель - це той же понижуючий редуктор. За допомогою необхідної ланцюга він дозволяє трансформувати рушійну силу агрегату в роботу навісного обладнання. Ви можете купити ходоуменьшитель, а можете виготовити його самостійно.

Для того, щоб зібрати ходоуменьшитель для мотоблока своїми руками Вам знадобляться: корпус генератора, фланцеве підшипник, роторний вал, шайба і фланець з якісної сталі, ведуча конічна шестерня, корпус редуктора, шпонка, два підшипника вала-шестерні, ведений вал-шестерня, сталь для виготовлення оболонки підшипників вала-шестерні, гвинти для кріплення шківа і фланця, шків клинопасової передачі.

У збірці ходозменшувача своїми руками немає нічого складного. Однак, якщо раніше ви не виготовляли самостійно навісних інструментів для мотоблока, то, можливо, Ви відчуєте деякі труднощі, від яких зовсім не варто засмучуватися. У Вас обов'язково вийде зібрати ходоуменьшитель своїми руками. Просто запасіться терпінням.

Спочатку слід виконати деякі розрахунки і визначитися з корпусом саморобного ходозменшувача. Цю роль відмінно виконає заводська деталь, запозичена у широко відомих мотоциклів типу Ирбитского Уралу або київського Дніпра. Відносно розрахунків, необхідно обчислити номінальну потужність, крутний момент і кількість оборотів, що здійснюються протягом хвилини.

Закінчивши з розрахунками і визначившись з вибором корпусу, приступайте до вирізання оболонки підшипників вала-шестерні. Щоб здолати сталь, Вам знадобляться свердло відповідного розміру і штангенциркуль. Орієнтуйтеся на діаметр редуктора. Відразу після вирізання визначаємося з розмірами підшипників вала-шестерні, вибираємо відповідні. Сталевий фланець встановлюємо на протилежному боці редуктора. Усередині нього розміщуємо шайбу зі сталевого сплаву і фланцевий підшипник. За допомогою гвинтів прикручуємо фланець до генераторного корпусу. Шукаємо максимально відповідний ведений вал-шестерні, сталеву шпонку і провідну шестерню. Всі без винятку вузли неодмінно з'єднуємо з валом роторного генератора і механізмом передачі. За допомогою гайки і пружинної шайби фіксуємо до веденого валу шків клинопасової передачі.

Вуаля! Саморобний ходоуменьшитель готовий до установки на сучасні, що працюють на бензині або дизелі мотоблоки, з використанням системи повітряного охолодження. Як бачите, ходоуменьшитель для мотоблока своїми руками зібрати досить просто. Всього кілька годин, і Ваш потужний агрегат готовий до роботи в максимально жорстких умовах; їй байдуже навіть найважчий грунт. Вся потужність мотоблока буде направлена ​​в корисне русло. Не варто забувати, що подібний винахід потребує ретельного догляду, регулярної діагностики та мастилі. Перебирайте час від часу свій авторський ходоуменьшитель, і дбайте про належну мастилі рухомих частин. При нормальній експлуатації і належній увазі саморобний ходоуменьшитель прослужить Вам не один рік, ставши гідною альтернативою продукції провідних вітчизняних і зарубіжних заводів-виготовлювачів.

Написати коментар

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре