Поверхневі насоси. Типи. Види. Застосування.

Поверхневі наноси мають досить широку сферу застосування в побуті. Їх встановлюють для більш зручної подачі води з накопичувальних ємностей з метою поливу городів, садових дерев, газонів, а також наповнення басейнів, забезпечення напору в водопровідних та зрошувальних системах. У деяких випадках їх використовують також в промислових цілях, коли необхідно перекачати вибухобезпечні рідини, де не містяться агресивні для матеріалу виготовлення приладу речовини.

Поверхневий насос, як можна зрозуміти з його назви, не вимагає занурення в воду, на відміну від заглибних пристроїв. Для роботи в воду опускається лише водозабірних шланг агрегату. Перевагою поверхневого є можливість роботи з невеликою глибиною водойми - до 1 м. Максимальна ж глибина, при якій доцільно використовувати пристрій - 10 м.

Поверхневі насоси діляться на два основних типи:

1.Центробежние (зважених). Принцип їх роботи полягає в заборі води прямо з джерела. Для таких приладів характерна більш тривала робота, без необхідності періодичного відключення. Також до їх переваг відноситься безшумність роботи, довговічність і надійність експлуатації. Серед мінусів можна відзначити необхідність попереднього заповнення водою.

2.Віхревие (нормальне всмоктування). Такі насоси зазвичай використовують для підвищення тиску у водопровідних системах, а не для забору води.

Зважених поверхневі насоси діляться на дві групи, виходячи з кількості робочих коліс: одноступінчаті і багатоступінчасті.

Чим більше ступенів має прилад, тим вище буде тиск води і продуктивність.

Зазвичай в побутових цілях застосовують поверхневі насоси, що мають горизонтальне виконання корпусу. Прилади вертикального типу найчастіше використовуються для забезпечення роботи високонапірних установок промислового типу. Однак є вертикальні моделі, які можна застосовувати і в побуті.

Серед загальних переваг поверхневих насосних установок слід виділити:

- високу продуктивність (один прилад може працювати одночасно з декількома водопровідними системами, наприклад, фонтанами);

- безперервність роботи (стосується, в першу чергу, приладів з асинхронним двигуном);

- простоту експлуатації та зручність обслуговування;

- невелика вага і розміри, що дозволяє застосовувати їх навіть у випадках обмеженого простору;

- можливість створення високого тиску при мінімальних енерговитратах;

- безшумність роботи, що дозволяє застосовувати їх не тільки у вуличних умовах, але і всередині приміщення;

- доступність ціни в порівнянні з зануреними насосами.

При виборі поверхневого насоса необхідно знати, на які показники інструменту варто звернути увагу. Перше, з чим Вам потрібно визначитися, - це сфера використання насоса. Погодьтеся, зовсім різними параметрами будуть володіти поверхневі насоси для поливу городу і побудови водопровідної системи. Для зрошувальних робіт у городі досить продуктивності в 1м3 / ч. Звернути увагу варто також на глибину всмоктування поверхневого насоса. Як правило, середня глибина всмоктування дорівнює 8 м, а, так зване, співвідношення «вертикаль-горизонталь» дорівнює 1 до 4 (тобто 8 м вертикально і 32 м - горизонтально).

Написати коментар

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре