Насосна станція для будинку. Як обрати?

Дачну ділянку, приватний будинок або котедж часто віддалені від системи централізованого водопостачання, в силу чого забезпечення водою - один з найголовніших питань землевласників. Насосна станція для будинку допоможе вирішити питання подачі води в житло; така станція може використовуватися і для багатоквартирного будинку. Але всяке чи обладнання впорається з таким завданням? Як вибрати насосну станцію? І на що варто звернути особливу увагу? Давайте розбиратися.

Для роботи будь-якого насоса необхідне джерело води. Це може бути колодязь, свердловина або будь-який природний водойму. Постачати воду в будинок може звичайний занурювальний насос. Його необхідно занурити у воду, і при кожному використанні сантехнічних або побутових приладів, які потребують води, він буде включатися. Такий насос простий в обслуговуванні і роботі. Однак, при скачках напруги або зниженні рівня води у водоймі насос припиняє працювати. Якщо мова йде про дачі або городі, то, можливо, це не стане для вас великою проблемою. Якщо ж ми говоримо про заміський будинок, де постійно ведеться життя і побут людей, то припинення подачі водопостачання неприпустимо. Тут варто вибрати насосну станцію для будинку. За своєю суттю це поверхневий насос з резервуаром. Насос викачує воду з джерела і накопичує її в ємності, з якої згодом вода буде йти для споживачів: кранів, душа, пральної або посудомийної машини, туалету, ванни і т.д. Якщо ж подача води з якої-небудь причини неможлива, - насосна установка автоматично підключить гідроакумулятор до системи водопостачання.

Насосна станція працює безперебійно, а за рахунок того, що в її склад входить не погружной, а поверхневий насос - пристрій може працювати від водойм невеликого діаметру і глибини. А значить, Вам не доведеться бурити глибокий колодязь або свердловину.

Принцип роботи насосної станції для будинку досить простий. Устаткування встановлюється на стаціонарне місце і підключається до електричної мережі, після чого в воду опускається водозабірних шланг. Інший кінець шланга приєднується до станції. Наступним кроком необхідно створити тиск в баку. Для цього в нього потрібно налити воду і скористатися автомобільним насосом. Для початку роботи установки потрібно відкрити кран. Зворотний клапан починає качати рідина з водойми. Ємність наповнюється водою, і після її заповнення робота насоса зупиняється, а вода надходить споживачам завдяки створеному тиску. Коли тиск знижується до певного рівня, реле включає насос, який знову закачує воду, і при досягненні показника робочого тиску насос вимикається.

Тепер давайте розглянемо, як вибрати насосну станцію і на що звертати увагу.

Головний критерій вибору - це продуктивність насосної станції. Вам потрібно звернути увагу на те, який обсяг води здатна викачати система за певний час. Станції середньої потужності перекачують 3-5 м³ / год. Такої кількості чистої води досить для забезпечення сім'ї з 3 або 4 чоловік. Найпотужніші пристрої пропускають 7-8 м³ / год. Тут не працює принцип: «нехай буде з запасом». Необхідно розрахувати потребу сім'ї в воді, і, виходячи з цього, купувати обладнання. Зайва продуктивність - це і оплата великих рахунків за електроенергію, і зіпсований колодязь або іншу водойму. Для того, щоб зрозуміти, яким обсягом води повинен забезпечуватися Ваш будинок, Ви можете скористатися таблицею, представленої нижче. Тут вказано приблизний витрата деяких споживачів - побутових і сантехнічних пристроїв.

Споживач

Витрата, л / хв

Витрата, м3 / год

Туалет

7

0,42

Пральна машина

12

0,72

Умывальна раковина

10

0,6

Ванна / гідромасаж

18

1,08

Душ

12

0,72

Біде

6

0,36

Водорозбірний кран 1/2"

20

1,2

Водорозбірний кран 3/4"

25

1,5

Посудомийна машина

8

0,48

Кухонна мийка

12

0,72

Умивальник з раковиною

10

0,6

Пральна машина

12

0,72

 

Припустимо, що в будинку використовуються: туалет, душ, ванна, пральна машина, умивальник з раковиною, водорозбірні крани 1/2 "і кухонна мийка. Підсумуємо необхідна витрата води. 0,42 + 0,72 + 1,08 + 0,72 + 0,6 + 1,2 + 0,72 = 5,46 м3 / год. Постійна одночасна подача води в усі ці об'єкти не знадобиться. Ви не будете одночасно використовувати душ, ванну, мийку, пральну машину і т.д. Тому зменшимо отримане значення витрати на 20-40%. Ми отримаємо, що для наведеного прикладу доцільно вибрати насосну станцію для будинку з продуктивністю 3,3-4,4 м3 / год.

При виборі насосної станції потрібно звертати увагу і на другий головний показник - потужність пристрою. Побутові установки характеризуються потужністю 600-1500 Вт, і вибирати підходящий варіант варто, виходячи з кількості вузлів водозабору, відстані від комплексу до свердловини і продуктивності.

Обсяг резервуара - важливий показник. Як правило, для сім'ї з 3-4 чоловік досить 20-50 л. Бувають і 100-літрові баки. Тут важливо розуміти, як багато води Вам знадобиться в разі відключення електроенергії або іншого збою. Резервуари бувають пластиковими, чавунними і сталевими. Матеріал, з якого виготовлена ​​накопичувальна ємність, впливає на її термін служби і безшумність. Так, пластикові - найдешевші резервуари - служать недовго, чавунні - мають хороший термін служби, а найкращим - безшумним і довговічним варіантом - є сталеві.

Наступна характеристика - це натиск води. Необхідно розрахувати, на яку висоту насос зможе підняти воду. Розрахунок покаже ідеальні умови - тобто такі умови, при яких не враховуються втрати на проходження води через зворотний клапан, повороти труби і т.п. Тому, розрахувавши цей показник, необхідно його зменшити на кількість втрат. В середньому на кожні 10 м втрати становлять 1,2 м.

Зверніть увагу на систему охолодження насосної установки. Контроль сухого ходу передбачає виключення насоса в разі відсутності води у прямому системі, що вберігає електродвигун від виходу з ладу. Функція захисту від перегріву також зупинить роботу установки, якщо насос буде працювати на підвищених обертах.

Бувають насосні станції з ручним, механічним і автоматичним управлінням. Якщо мова йде про дачній ділянці, де вода використовується сезонно і не часто, то не варто вибирати автоматичну систему, Ви можете регулювати роботу пристрою вручну. А для житлового приватного будинку або котеджу варто все-таки вибирати систему, яка сама буде регулювати подачу води.

У питанні: як вибрати насосну станцію для будинку - звернути увагу потрібно не тільки на характеристики потужності і продуктивності, але і на конструктивні особливості системи. Від типу насоса залежить те, на яку висоту він здатний піднімати воду і то, з якої глибини він може її викачувати. Типи насосів, які використовуються в таких комплексах: зважених, багатоступінчасті, вихрові.

Зважених насоси викачують воду з глибини близько 9 м. Вони не потребують заповненні всмоктуючого патрубка водою. Їх перевага - можливість роботи при наявності бульбашок повітря в прокачується рідини. Недолік таких механізмів - гучність, тому їх краще не встановлювати в безпосередній близькості до життя і побуті людей.

Багатоступінчастий насос набагато менш шумні і подають більше води. Працюють такі насоси, якщо дзеркало води в Вашому джерелі не перевищує 8-9 м. Коштують такі пристрої дорожче, ніж для зважених.

Вихрові насоси піднімають воду з глибини до 7 м. Вони характеризуються великим напором, ніж попередні типи, але меншою продуктивністю. Вибір насосної станції з вихровим насосом хороший при невеликій глибині джерела води або при необхідності підвищення тиску у водопроводі.

Існує спосіб забору води і з глибини до 45 м. Це дозволить Вам зробити самовсмоктувальний насос з виносним ежектором. Насосна станція в такому випадку встановлюється на поверхні, а в свердловину опускається блок ежектора.

Підводячи підсумки, хочеться сказати, що при виборі насосної станції варто обов'язково звертати увагу на такі характеристики:

1. Потужність

2. Продуктивність

3. Обсяг накопичувального бака

4. Напір

5. Наявність системи охолодження

6. Тип управління установкою

7. Глибина всмоктування

Нижче представлені параметри, якими повинна володіти система для забезпечення водою сім'ї з 3-4 чоловік.

Характеристики насосної станції

Середнє значення

Продуктивність

3-5 м3 / год

Напір

40-55 м

Потужність

600-1000 Ватт

Обсяг бака

20-50 л

Насосна станція для будинку - це рішення проблеми водопостачання будь-якого заміського і приватної садиби. До вибору обладнання варто ставитися серйозно, тому як при правильно проведених розрахунках і покупці якісного комплексу, Ви вирішите проблему постачання води в житло. Рівень комфорту при цьому нічим не поступатиметься квартирах з централізованим водопостачанням.

Про те, як встановлювати насосне обладнання читайте в наступній статті.

Написати коментар

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре