Дизельний генератор. Сфера застосування, переваги та недоліки

Дизельні генератори використовуються на дачах, в заміських будинках, садибах, а також на різних промислових і будівельних об'єктах, комерційних установах, в магазинах, при дорожніх ремонтах і т.д. Сфера використання таких пристроїв дуже широка, що обумовлюється їх перевагами. Але про «плюси» і «мінуси» дизельних генераторів поговоримо пізніше. А зараз давайте розберемося в принципі роботи обладнання.

Генератор складається з чотиритактного двигуна і електричного генератора. Призначення пристрою - перетворення одного типу енергії в інший. В результаті спалаху стисненого дизеля утворюється енергія розширення газів. У процесі переробки цієї енергії за допомогою кривошипно-шатунного механізму, з'являється механічна енергія обертання колінчастого вала. Починає рухатися ротор генератора. При обертанні ротора збуджується електромагнітне поле, в результаті чого створюється електрорушійна сила. Електрорушійна сила створює вихідна напруга. Ця напруга, що стабілізується за допомогою пристрою управління, подається кінцевому користувачеві.

Існують побутові та професійні дизельні генератори. Перші використовуються в побуті при аварійних і планових відключеннях електроенергії, а також для проведення ремонтів, сільськогосподарських та інших завдань. Для таких цілей використовуються установки потужністю до 10 кВт. Професійні дизельні генератори бувають різних типів і видів. Призначені вони для безперебійного забезпечення електроенергією промислових підприємств, компаній, офісів, лікарень, відділень МНС і т.д. Такі апарати можуть досягати потужності в 250 Ватт. Вони працюють справно і надійно.

Як і будь-який інший апарат, дизельний генератор має переваги і недоліки.

Переваги дизель-генератора:

1.Длітельний термін служби

2.Високая потужність пристрою

3.Високая ступінь надійності подачі електроенергії

4.Возможность тривало роботи без перерви

5.Возможность використання в великих приміщеннях і виробничих цехах.

Недоліки дизельних станцій:

1.Достаточно дороге обслуговування

2.Шумность

3.Чувствітельность до складу пального

4. Для того, щоб надходило стабільну напругу без ривків, обов'язково потрібно використовувати додаткові стабілізатори напруги.

Варто відзначити, що з останнім недоліком багато виробників вже впоралися, вмонтувавши стабілізатори напруги в базову комплектацію свого продукту.

Дизельні генератори для дому показують стабільну роботу протягом усього терміну служби. Вибираючи модель, варто орієнтуватися на потужність апарату, кількість споживачів, яких необхідно забезпечувати струмом, розмір установки, кількість фаз (1 або 3), витрата дизеля, тип охолодження, систему управління. Якщо мова йде про заміський будинок, де Ви перебуваєте не надто довго і лише в літню пору року, то цілком достатньо буде дизельного генератора потужністю 1 кВт. Якщо потрібно генератор для приватного будинку, де проживають люди постійно, то потрібно вибрати дизельний генератор потужністю не менше 3 кВт. Така станція забезпечить безперебійним харчуванням холодильник, опалювальний котел, пральну машинку і всі інші механізми та прилади, наявні в побуті. Пам'ятайте, що оптимальною вважається завантаження дизельного генератора на 75%. Ну а обчисливши необхідну для Вашої оселі потужність установки Ви легко можете, підсумувавши споживані потужності всіх одночасно працюючих приладів.

При установці дизельного генератора керуйтеся наступними правилами:

1.Устанавлівать генератор потрібно на рівній стійкій поверхні.

2.Лучше не розміщувати станцію в будинку, оскільки робота ведеться шумно і обов'язково перешкодить відпочинку та побуті людей.

3.Устанавлівайте агрегат в сухому і добре провітрюваному місці, далеко від легкозаймистих речовин.

4.Дізельний генератор не зможе завестися при температурі -5 градусів, тому приміщення повинно бути закритим.

5.Устанавлівайте генератор на піддоні або спеціальної конструкції, висота якої дорівнює висоті звичайного столу. Так Вам буде простіше проводити огляд і ремонт апарату.

Дизельний генератор може в повній мірі вирішити проблему електропостачання як заміських будинків, так і великих виробничих цехів.

Як автономного джерела електроенергії широко використовуються і бензинові генератори, про переваги і недоліки яких Ви прочитаєте в цій статті.

Написати коментар

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре