Бензопила. Поради щодо вибору илки від експертів

Бензопила - неймовірно популярний інструмент. Він і на дачі стане в нагоді, і на фермі, і в лісовій промисловості. Заготівля дров, виготовлення лавок і веранд, обрізка гілок дерев і їх стовбурів - все це під силу бензопили. Через те, що сфера застосування інструменту дуже широка, бензопили бувають абсолютно різними із різним набором характеристик. Деякі пили зроблені виключно для побутових потреб: раз на рік дерева обрізати так кілька разів дров для пікніка заготовити. А є професійний агрегат, що використовуються в плотницком справі або сільському господарстві.

Для того, щоб не розгубитися у всьому цьому різноманітті, давайте разом розберемося: як вибрати бензопилу і на що звернути увагу.

Перший клас бензинових пил - це побутові пристрої. Такі інструменти годяться для робіт малої інтенсивності і нечастого використання. В день його можна експлуатувати не більше 2-3 годин, а потужність пристрою, як правило, не перевищує 2 кВт. Побутова бензопила справляється з усіма роботами з підтримки чистого і естетичного вигляду дачної ділянки та прибудинкової території. Вони важать небагато, що дозволяє працювати з інструментом і жінці, і літній людині. З їх допомогою можна проводити невеликі ремонтні роботи.

Другий клас бензопил – напівпрофесійні. Такі пристрої можна використовувати при валки лісу, на будівництві, на великих фермерських і садових ділянках. Їм під силу виконання більшості робіт по дереву, але їх особливість - це короткочасне використання. Не можна використовувати таку пилу більше 4-5 годин в день, інакше її експлуатаційний термін буде значно зменшений. Такі пили мають потужність до 3 кВт, працюють зі стволами до 40 см в діаметрі. Невелика вага в 5-6 кг дозволяє не втомлюватися оператору протягом усього терміну роботи. Напівпрофесійні бензопили знайшли своє застосування в приватному будівництві будинків, а також виготовленні лавок, веранд і інших дерев'яних виробів в приватному порядку.

Третій клас - це професійні бензопили. Потужність інструменту досягає 6 кВт. Пила витримує безперервну і інтенсивну експлуатацію протягом тривалого часу (наприклад, 8-годинний робочий день при валки лісу), а її моторесурс сягає 2 тисяч годин. Для приватного використання професійна бензопила зовсім не потрібна: Ви не знайдете умов для застосування її потужності і розкриття всього потенціалу. Часто такі інструменти використовуються при будівництві будинків, зрубів, лазень і лісової промисловості. Без досвіду і підготовки працювати з агрегатом важко, оскільки він має велику вагу і рівень вібрації.

Пам'ятайте, що купувати бензопилу з високою потужністю для рідкісних побутових робіт не варто. Такий інструмент Ви не будете використовувати на повну, а керувати за ним з-за великої ваги буде непросто.

Бензопили можуть бути оснащені трьома видами пильних шин: вузькими і плоскими, полегшеними і шинами з замінними головками.

Вузькі плоскі шини встановлюються в побутових бензопилах. Такі шини йдуть в комплекті з низькопрофільною ланцюгом і значно знижують ризик отримання травми оператором.

Полегшені шини виконані зі сталі. Це 2 пластини, між якими запакований поліамід. Така конструкція знижує загальну вагу пилки, завдяки чому її легко можна використовувати вище своєї голови.

Професійні шини замінними головками використовуються для пив високої потужності і дозволяють працювати по багато годин поспіль.

Чим довше шина, тим з більшим діаметром дерева впорається бензопила. Скажімо, якщо довжина шини - 40 см, то Ви без проблем можете прийматися за стовбур в 35 см. Але якщо така шина буде встановлена ​​на малопотужну пилу, то сили її буде недостатньо і ніякого сенсу в установці такої шини не буде: Ви будете працювати повільно , а мотор дуже скоро прийде в непридатність. Рекомендована довжина шини, як правило, вказана в інструкції. Ви можете використовувати меншу шину, ніж вказана в керівництві, але ні в якому разі, не більшу.

Крок ланцюга бензопили впливає на швидкість роботи і можливість роботи з великими стволами. Всі пили мають один з трьох кроків ланцюга: 0,325 дюйма, 3/8 дюйма і 0,404 дюйма.

Крок ланцюга в 0,325 дюйма використовується в побутових малопотужних моделях. Він дозволяє значно поглинати вібрацію, за рахунок чого робота c інструментом комфортна і необтяжлива. Така ланцюг не призначена для тривалих навантажень, тому і застосовується в пилах аматорського профілю.

Пили з двома іншими кроками ланцюга (/ 8 дюйма і 0,404 дюйма) використовуються в потужних інструментах, і дозволяють працювати з товстої деревиною. Зверніть увагу, що для роботи з брудним або промерзла деревом потрібно використовувати спеціальні ланцюги з твердосплавними напайками.

Обов'язково варто звернути увагу на функцію захисту від "зворотного удару". Це відскік пили в сторону оператора в час роботи. "Зворотній удар" може трапитися, коли з деревиною стикається самий кінець пильної шини. Такий захист - дуже важливий аспект при виборі пилки. Вона реалізується за допомогою спеціального щитка або гальма ланцюга. Як правило, виробників використовують другий варіант. Він являє собою важіль з двома положеннями. При запуску бензопили важіль переходить в стан ближче до руки, і в разі, якщо стався «зворотний удар», рука людину автоматично смикає важіль, і ланцюг зупиняється.

Тепер Ви знаєте, як вибрати бензопилу. Звертайте увагу, в першу чергу на обсяг виконуваних робіт і час роботи, і навіть на ступеня захисту і безпеки інструменту. Ознайомтеся також з порадами щодо вибору мотокос.

Написати коментар

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре