Купівля минитрактора: поради та рекомендації

Зміст заміського будинку - справа нелегка. І неважливо, чи живете Ви там цілий рік або приїжджаєте відпочити на літо: догляд потрібно в будь-якому випадку. Для того, щоб впоратися з посадкою і збором врожаю, прополкою, перевезенням вантажів, покосом трави, прибиранням снігу можна купити мінітрактор.

Що таке міні-трактор?

Мінітрактор - це проміжна ланка між звичайним сільськогосподарським трактором і мотоблоком. Він більш зручний, ніж мотоблок, завдяки тому, що оператор сидить і керує машиною важелями. Спектр виконання робіт минитрактора вражаючий. Саме тому така техніка все набирає популярність в Україні.

Основні переваги мінітракторів перед тракторами:

- Компактні габарити;

- Зменшена маса;

- Економічність;

- Хороша продуктивність;

- Простота в обслуговуванні;

- Невисока ціна.

Робота з міні-тракторів влітку

Особливо яскраво всі можливості минитрактора проявляються в літню пору, адже саме тоді машина використовується кожен день для самих різних робіт. Необхідно виконати безліч завдань в саду і городі, потрібно зайнятися господарськими та будівельними завданнями. Тому якщо Ви вирішили купити мінітрактор - зробіть це влітку, і відразу оціните всі його переваги.

Очевидно, що для будь-якої роботи трактора необхідно відповідне навісне обладнання. Давайте ж докладніше про нього поговоримо.

Навісне обладнання для роботи на городі

Для оранки землі з міні-тракторів необхідний плуг (однокорпусний, двокорпусний, трьохкорпусний). Він потрібен для того, щоб підготувати грунт до посадки рослинних культур навесні.

Щоб культивувати землю, потрібен культиватор (почвофреза). Стандартна ширина цього навісного обладнання - від 1 до 1,7 метра.

Щоб механізувати посадку картоплі та інших бульб, а також догляд за культурами на мінітрактор встановлюється картофелесажалка або окучники.

Навісне обладнання для садових робіт

Газон - особа кожного саду. Він завжди повинен бути рівно і акуратно підстриженим. Для того, щоб підстригти газон необхідна косарка. До речі, вона ж допоможе впоратися з бур'янами, порослю або навіть очеретом. Косарки бувають сегментними і роторними. Для того, щоб не пошкодити дерну, бажано використовувати спеціальні колеса зі зниженим тиском.

Якщо ж Вам потрібно посадити дерева - немає потреби користуватися лопатою, щоб викопати для них лунки. На мінітрактор можна встановити екскаваторний ківш, який виконає це завдання буквально за хвилину. До слова, це навісне обладнання просто незамінне в будівельних роботах. З ним викопують фундамент або виривають траншеї під труби і т.д.

Для того, щоб переміщати тяжкості або сипучі речовини, мінітрактор агрератіруют фронтальним навантажувачем або ж причепом.

Робота з міні-тракторів взимку

Працювати з міні-тракторів можна в будь-який час року. Так, на цю техніку можна встановити додаткове навісне обладнання, щоб виконувати з нею зимові завдання. Встановивши відвал, мінітрактор зможе розчистити територію від великих снігових завалів.

За допомогою встановленої на мінітрактор щітки, можна швидко і якісно вимести залишки снігового покриву, які залишив відвал.

Якщо Ви встановите на свою техніку снегоуборщик, Ви забудете про проблеми під час розчищення заметів і залежавшегося снігу. Наприклад, роторні моделі легко впораються з прибиранням снігу висотою до 50 сантиметрів. Однак потрібно врахувати, що висота снігового покриву не повинна бути більше висоти ротора і кліренсу минитрактора.

Ще одна корисна навісне обладнання для роботи в зимову пору - розпилювач піску та реагентів. Він прийде на допомогу при ожеледі. Це пристрій розкидає суміш по всій площі.

Працюючи з міні-тракторів взимку, не варто забувати і про власну безпеку і комфорт. Сучасні моделі мають кабіною з і повним приводом. Останній відповідає за стійкість машини і полегшує подолання будь-яких нерівностей земельної ділянки. Так, на техніці з повним приводом можна прийти на допомогу сусідові, чий автомобіль застряг в снігу.

Правила вибору минитрактора

Якщо Ви вже вирішили купити мінітрактор, то напевно задавалися питанням, як його вибрати. Потрібно звернути увагу на кілька ключових правил.

Перш за все необхідно визначитися, які саме роботи Ви збираєтеся виконувати за допомогою техніки. Від цього безпосередньо залежатиме потужність підходящої Вам моделі. Так, якщо у Вас невелику земельну ділянку, на якому не передбачаються складні роботи, Вам цілком підійде найпростіший мінітрактор потужністю 16 кінських сил.

Хороший мінітрактор повинен:

1. Раціонально споживати паливо,

2. Мати повний привід,

3. Бути оснащеним валом відбору потужності.

Також мають величезне значення такі характеристики:

Габарити машини. Вам потрібно пам'ятати, що мінітрактор буде проїжджати по садових доріжках, виконувати маневри на ділянці і вільно поміщатися в гаражі.

Важливий і вагу минитрактора. Потужні моделі важать більше однієї тонни, а правильне співвідношення навантаження становить від 40 до 50 кілограмів на одну кінську силу.

Можливість агрегатування навісного обладнання. Це дуже важливий параметр, який дозволить зрозуміти, які саме завдання можна виконувати з цим мінітракторів.

Простота і зручність експлуатації минитрактора

Природно, що простота і зручність в управлінні машиною - один з ключових чинників при виборі, адже якщо Ви легко поладите зі своєю технікою, вона вірою і правдою прослужить Вам довгий час.

Всі сучасні міні-трактори мають рульове управління. З ним легко розбереться кожна людина, у якого є водійські права.

Якщо на обрану Вами модель встановлена ​​коробка передач, вкрай необхідно вміти правильно перемикати передачі.

Управління навісним обладнанням також не повинно викликати труднощів. Робиться це за допомогою відповідних важелів, які розташовуються в залежності від підконтрольних їм завдань.

Коли Ви вирішите купити мінітрактор, обов'язково зверніться за порадою до спеціалістів магазину. Вони детально розкажуть про всі незрозумілих Вам моментах, пояснять і покажуть, як використовувати можливості обраної Вами техніки. Крім цього, можна поцікавитися про правильне обслуговуванні минитрактора: наприклад, як правильно міняти масло і міняти фільтри. Пам'ятайте, що заміна расходников і своєчасне обслуговування - запорука довговічності трактора.

Мінітрактор - це надійний помічник кожного фермера.

Написати коментар

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре