Підготовка мотоблока. 3 ради, як підготувати мотоблок до культивації

У цій статті Ви зможете знайти відповіді на найпопулярніші питання про те, як правильно культивувати земельну дільницю, користуючись мотоблоком, а також дізнаєтеся про основні правила підготовки мотоблока.

Все більше сучасних дачників і власників приватних будинків приймають рішення придбати мотоблок. І в цьому немає нічого дивного, адже це обладнання здатне виконати практично всі сільськогосподарські та технічні роботи, не забираючи багато часу і фізичних сил свого господаря.

Культивація грунту - одна з найбільш важливих і часто виконуваних технологій обробки земельної ділянки. Даний вид роботи є безвідвальну обробку грунту, який не надто сильно руйнує шар гумусу.

Важливо, щоб культивація виконувалася правильно і без істотних помилок. В іншому випадку, обробка земельної ділянки буде неякісної, а редуктор і двигун Вашого мотоблока можуть піддатися дуже серйозною перевантаження. Крім цього, оператори, які неправильно обробляють грунт, відчувають фізичну втому і незручності в роботі. 

Правильна підготовка мотоблока - запорука успішної та ефективної роботи.

Перш за все, Вам необхідно звернути увагу на кілька ключових моментів при підготовці мотоблока:

- Підготовка та установка фрез;

- Регулювання рівня заглиблення сошника при культивуванні грунту;

- Установка режиму швидкості.

Крім цього, ми поговоримо про правильне пересуванні мотоблока при виконанні такого виду робіт.

1. Підготовка і установка фрез.

Комплектація фрез на мотоблок буває такий: 16, 24 або 32 ріжучі пластини. Який саме комплект вибрати - повністю залежить від типу грунту на ділянці, а також від площі оброблюваної території. Якщо Вам належить культивувати невелику ділянку - не рекомендується використовувати для цього більш 16 ріжучих пластин. Оптимальним вважається комплект, в якому є 8 пластин з одного і 8 пластин з іншого боку. Якщо ж Ви вирішите використовувати для маленьких ділянок комплекти з 24 або 32 пластин, це значно збільшить навантаження на двигун мотоблока, і, як результат, сильно втомить оператора.

Етап підготовки фрез полягає в правильній збірці комплектів з ріжучих пластин. Ви повинні бути повністю впевнені в тому, що їх ріжуча частина розташовується в одному напрямку.

Ні в якому разі не можна заточувати ріжучі частини фрези. Якщо ви проведете їх заточку, то коріння бур'янів не підніматимуться на поверхню оброблюваного ґрунту. Коренева система буде просто-напросто обрізана загостреною фрезою і залишиться в землі. По закінченню деякого часу бур'яни заново виростуть на тому ж самому місці, а культивація виявиться абсолютно безглуздою.

Варто сказати і про те, що заточені фрези досить сильно збільшують навантаження на двигун мотоблока.

Також загострювання фрез негативно впливає на задану глибину обробки ділянки. Якщо заточити фрези, мотоблок при пересуванні вперед буде час від часу зариватися в грунт. Це відбувається через те, що заточені фрези не захоплював землю, а розрізають. Це призводить до того, що вони починають сильно зариватися в грунт на глибину більше, ніж 30 сантиметрів.

Отже, Ви закінчили складання комплекту фрез. Тепер можна переходити до наступного етапу підготовки мотоблока - установці фрез на нього. Ви повинні уважно простежити за тим, щоб напрямок ріжучої частини пластин розміщувалося по ходу пересування мотоблока вперед. Дуже важливо не переплутати лівосторонній і правостороннім фрези і встановити їх на свої місця.

2. Регулювання заглиблення сошника.

Леміш є механізм для регулювання глибини обробки грунту. У ньому є кілька наскрізних отворів, які розміщуються на різній висоті по відношенню один до одного. Встановлюючи сошник в тримач, потрібно закріпити його через ту чи іншу отвір, користуючись шплинтом.

Вибір отвори залежить від потрібної Вам глибини обробки землі. Якщо Ви хочете встановити мінімальну глибину, то слід встановлювати сошник на тримач через нижній отвір. Наскрізні отвори, які розташовані трохи вище, призначаються для глибшого культивування земельної ділянки.

На які ще чинники слід звернути увагу для правильної і якісної установки сошника? Якщо на Вашому земельній ділянці досить важкий вид грунту або незадовго до культивації Ви внесли органічні добрива, то не потрібно занадто сильно заглиблювати сошник в грунт. У таких випадках настійно рекомендується встановлювати сошник через перший отвір для не надто глибокого обробітку. Якщо ж встановити його через друге і вище другого отвори, то при культивації землі в неї будуть зариватися фрези (відбудеться точно такий же негативний ефект, як і при заточуванні фрез).

3. Установка режиму швидкості.

Оптимальний швидкісний режим - це запорука якісної і правильної культивації земельної ділянки. Саме тому правильна установка швидкості пересування мотоблока - такий важливий фактор регулювання мотоблока. Виходячи з практичного досвіду, багато власників мотоблоків рекомендують зупинити свій вибір на другій передачі. Це допоможе Вам підвищити кількість обертів вала, на який Ви встановили комплекти фрез. Як результат - Ви зможете насолодитися легким, швидким і якісним розпушування землі і рівномірної глибиною культивації оброблюваної території.

Підготовка мотоблока до культивації - нескладний процес. Вам слід пам'ятати основні правила:

1.Не заточувати фрези

2.Правільно відрегулювати сошник

3.Встановити оптимальний режим швидкості (швидше за все, другий)

В такому випадку Ваш мотоблок буде легким і маневреним, а Ви не будете втомлюватися від роботи.

Написати коментар

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре