Борони для трактора
Борони для трактора вартість на moimotoblok.com.ua
Назва товару | Ціна |
Дискова борона 1BQX2.4 | 19800 грн. |
Дискова борона БДН-1.1 | 24419 грн. |
Дискова борона БДН-1.3 | 26333 грн. |
Дискова борона БДН-1.5 | 29203 грн. |
Витримати технологічний процес і виконати всі необхідні сільгосп операції допомагає різна силова техніка, в тому числі трактори, а також навісне і причіпне обладнання, наприклад, борони, косарки, сівалки.
Для чого потрібні борони?
Позитивний вплив їх використання відбивається не тільки на врожайності, а й на структурі грунту. Варто відзначити наступні моменти, які виникають як наслідок застосування борони для міні-тракторів чи іншої силової техніки:
- поліпшується структура і якість грунту за рахунок подрібнення великих грудок землі, зменшення щільності верхнього родючого шару;
- забезпечується попередня передпосівна підготовка грунту, що в свою чергу позитивно позначається на зростанні і розвитку рослин;
- здійснюється рівномірний розподіл і вирівнювання верхнього шару ґрунту;
- ліквідується утворилася ґрунтова кірка;
- знищується бур'ян;
- зберігається більше вологи в поверхневому шарі грунту за рахунок зменшення її випаровування.
Борони для міні-тракторів і трактора: їх класифікація
Як вже зазначалося раніше, основне призначення борони - грунтова обробка. Виробники даного обладнання пропонують широкий асортимент, що відрізняється за такими ознаками:
За типом робочого елемента:
- зубові. Основні частини: рама, зуби (круглі, квадратні, ножевидні, лапаті, пружинні). У свою чергу вони можуть бути важкими (застосовуються після оранки), середніми (використовуються для весняного боронування озимих культур), легкими (обробляють грунт перед посівом, для загортання насіння та мінеральних добрив);
- сітчасті. Складаються з рами, прикріплених до них ланцюгів, сітчастого полотна. Роль зубів виконують сталеві прутки, що знаходяться на полотні. Вони відмінно підійдуть для легкого розпушування грунту, видалення молодих бур'янів, руйнування поверхневої кірки;
дискові тракторні або для міні-тракторів. Основні елементи: рамний каркас, диски в формі батареї. Їх використовують для лущення стерні, розпушування ріллі безпосередньо перед посівом. Виробники випускають важкі, середні і легкі моделі.
До відома: борони можна агрегатувати з катками для досягнення більшого ефекту від даного агротехнічного прийому. Можна також комбінувати різні види робочих частин борони.
За способом агрегатування дане обладнання поділяють на:
- навісні (встановлюються на тракторну навіску);
- причіпні (агрегатуються з допомогою зчіпних пристроїв).
Крім того, існують інші різновиди, наприклад, шлейф-борони (для розпушування зябу навесні).
Шарнірні кріплення деяких конструкцій борін дають можливість змінювати кут нахилу робочої поверхні.
На що потрібно звернути увагу при виборі борони для трактора
Різноманітність моделей і марок дозволяють аграріям придбати оптимальний варіант. При виборі, насамперед, потрібно враховувати тип оброблюваної грунту (її структуру), наявність в сівозміні часто зустрічаються культур (наприклад, при частому вирощуванні злаків можна використовувати дискові борони, що агрегатуються, наприклад, з МТЗ). Їх можна пускати восени або безпосередньо після збирання врожаю комбайном зернових.
Яким би не був комплекс агроприйомів, що застосовуються товаровиробником, боронування завжди буде присутній в цьому переліку.
Рекомендуємо: для збільшення ефективності виробництва в сільському господарстві і зниження собівартості доцільно проводити боронування одночасно з культивацією, оранкою. Тобто, агрегатувати в одній конструкції, наприклад, плуг і борону.