Бензинові і електричні культиватори

Відгуки: Культиватори


Бензинові і електричні культиватори вартість на moimotoblok.com.ua

Назва товаруЦіна
Культиватор TATA 52 CC 3120 грн.
Культиватор Forte EPT-750 3305 грн.
Культиватор TATA 52 CC LUX 4656 грн.
Культиватор Кентавр КЕ 1600р 4919 грн.

Той, хто не пов'язаний безпосередньо будь-яким чином з сільським господарством, можливо, одразу не зможе відповісти, чи є різниця між культиватором і мотокультиватором (а вона точно є). Щоб відповісти на це питання, потрібно спочатку дати загальне уявлення, що ж це таке, а далі зупинитися більш докладно на мотокультиваторах, оскільки дрібних аграріїв (дачників, власників невеликих присадибних земельних ділянок) цікавлять саме вони.

Культиватор: типи, види, призначення

Культиватор являє собою сільськогосподарську машину для обробки грунту. Причому, на відміну від плуга, розпушування відбувається без обороту шару ґрунту. Призначено таке обладнання для суцільного обробітку грунту (в основному - до посіву), і для роботи в міжряддях сільськогосподарських культур (так звані просапні). Крім позитивного впливу на грунт, в т.ч. поліпшення аерації, відбувається ефективна боротьба з бур'янами.

Відмінність культиватора і мотоблока від мотокультиватора

У чому ж відмінність культиватора від мотокультиватора? Перше поняття - більш широке, ємне, яке включає в себе і мотокультиватор, і ручний культиватор, і обладнання, що агрегатується з міні-трактором або з трактором.

Мотокультиватор - це силовий агрегат, тобто моторизований механічний пристрій, що обробляє (розпушує) грунт за допомогою фрез. На відміну від мотоблока, дана сільгосптехніка не має вал відбору потужності, тобто відсутня можливість використання великої кількість різноманітного додаткового обладнання. Крім того, мотокультиватор більш компактний, має меншу вагу. Відповідно, він краще для розпушування грунту на вузьких ділянках, в умовах обмеженого простору.

Основа конструкції мотокультиватора - металева рама. На неї кріпиться мотор, трансмісія, вал з робочими інструментами, рукоятки управління, транспортувальні колеса, захисний козирок.

Види культиваторів (мотокультиваторов)

Сучасні садові мотокультиватори можуть бути оснащені двигунами різного типу:

Для покупця більший інтерес викликає бензинова і дизельна сільгосптехніка з різними технічними характеристиками.

Кращі бренди

Серед всесвітньо відомих брендів можна відзначити наступні:

  • американська сільськогосподарська техніка для обробітку малих ділянок землі: Greenworks (культиватори, що працюють на електродвигунах), Patriot (великою популярністю користуються бензинові моделі);
  • шведська техніка від компанії Husgvarna, що характеризується високою якістю і ціною, низьким споживанням палива;
  • російсько-китайський бренд Champion c оптимальним співвідношенням ціни і якості;
  • французький Pubert c чотиритактним мотором і повітряною системою охолодження.

Крім того, за рахунок доступної ціни попитом користується багато китайських мотокультиваторов, що випускаються під різними торговими марками.

На що звернути увагу, і як вибрати оптимальний варіант культиватора?

Для вибору оптимального варіанту необхідно враховувати ряд факторів, які прямо або опосередковано вплинуть на ефективність і якість роботи. Ось деякі з них:

1. Розмір ділянки. Чим більше площа обробки, тим потужніше техніка повинна бути.
2. Потужність мотора. Як правили, бензинові мотори, встановлені на механізованих культиваторах, мають потужність від 3 до 7 к.с., електричні за цим показником слабкіше - доводиться розраховувати лише на 1-3 к.с. Стає зрозуміло, що електрокультиватори (живляться від мережі або акумуляторної батареї) підійдуть для невеликого садового або дачного ділянки з площею обробки до 3-5 соток.
3. Тип двигуна (двотактні або чотиритактні).
4. Зчеплення і редуктор. Вибравши легкий мотокультиватор з відцентровим зчепленням і черв'ячним редуктором, не потрібно розраховувати, що він впорається з великими навантаженнями, тим більш тривалий період часу. Для цього краще купити важкий культиватор з ремінним зчепленням і ланцюговим редуктором. Ну а якщо розмір земельної ділянки понад 30 соток, варто задуматися про покупку мотоблока.
5. Важливий момент - це безпека оператора. Тому бажано, щоб обрана модель мала захисний кожух. Це запобігатиме потраплянню грудок землі на нього. А якщо в комплекті продаються ще й захисні диски, щоб при міжрядної обробці випадково не пошкодити рослини, буде ще краще.
6. Економічність. Купуючи чотиритактний двигун, ви потенційно економите на паливі, оскільки такий мотор бере менше пального, ніж двотактний.
7. Вид фрез - робочих органів сільгосптехніки. Шаблевидні фрези дуже міцні, виготовляються, як правило, з вуглецевої сталі. «Гусячі лапки» - інший вид фрез - ідеально підійдуть для обробки цілини. Але їх запас міцності менше.
8. Ціна. Ну куди ж без цього. Вартість для багатьох покупців - вирішальний фактор. І даремно. Дбайливий господар розуміє, що скупий платить двічі. Тому питання ціни в даному випадку повинен бути другорядним за значенням.

Підводячи підсумок, можна сказати, що вибір в будь-якому випадку залишається за покупцем. Допомогти не помилитися в цьому плані зможуть професіонали-консультанти в спеціалізованих пунктах продажів, наприклад, в Інтернет-магазині МойМотоблок. Тут ви знайдете широкий асортимент продукції. Купити культиватор можна зовсім недорого з гарантією якості. Доставка здійснюється в будь-яку область України.